35ste Alblasserwaard Toernooi.

Zaterdag 18 april De Havik Sliedrecht

 

 

21.04.15 FRAAIE TWEEZET HENK PRINS t.g.v. 35ste Albl.waardtoernooi (HP/tvb)

19.04.15 VERSLAG Mark van Hulst

19.04.15 UITSLAGEN

18.04.15 FOTOVERSLAG TOM

18.04.15 FOTOVERSLAG AB SCHEEL

15.04.11 Actuele deelnemerslijst

15.04.04 Poster

meer schaak- en ander nieuws op www.tomsschaakboeken.nl

Mark Timmermans wint 35e Alblasserwaardtoernooi.

19.04.15 Mark van Hulst

De finale van het 35e Alblasserwaardtoernooi was een exacte kopie van de strijd van vorig jaar. Mark Timmermans en Jan Jaap Janse streden als winnaars van de hoofdgroepen om de toernooiwinst en net als vorig jaar bleek Dordtenaar Mark Timmermans de sterkste. Mark mocht dus voor de tweede keer op rij de wisselbeker in ontvangst nemen.

 

Winnaar Mark Timmermans Foto Ab Scheel

 

Ondanks de concurrentie van vele ander lokale en landelijke toernooien waren er toch nog 48 schakers naar Sliedrecht getogen en daar mag de organisatie best blij mee zijn. In 6 groepen van 8 kon de strijd op de 64 velden worden aangegaan.

 

Zoals vermeld wonnen Mark Timmermans en Jan Jaap Janse hun hoofdgroep, waarbij Timmermans nog de nodige moeite had om Arjan van der Leij van Messemaker 1847 van het lijf te houden. Met slechts een halfje achterstand werd Van der Leij uiteindelijk keurig tweede.

 

 

Jan Jan Janse won Hoofdgroep B en werd 2de in de barrage.

Ab Scheel: winnaar Groep 3

 

Jan Jaap Janse had een iets ruimere marge en bleef de nummer 2 in zijn groep, Rik de Wilde, maar liefst 2 punten voor.

 

In de 1e groep werd Atze Metz van SV Rijswijk eerste met maar een half punt voorsprong op Adri Timmermans. In deze groep was het tot de laatste minuut spannend.

 

De 2e groep werd een prooi voor Sliedrechter Martijn Stoker, die met 5,5 punt concurrent Henk Prins ook maar een halfje voor bleef.

 

Ab Scheel wist tussen het fotograferen door ook nog een goede partij schaak neer te zetten en wist groep 3 met maar liefst 6 uit 7 te winnen en ook hier met slechts een halfje voor op nummer 2, Jurgen de Haan.

 

De ‘huisschakersgroep’ werd gewonnen door Karel de Kok, de oudste deelnemer van het toernooi. Hij scoorde ook 6 uit 7 en had 100% winst kunnen halen indien hij zijn laatste tegenstander niet heel ridderlijk het punt had gegeven.

Voor de Klockelaerspelers is het stimulerend om te zien dat Aart Harms in deze groep 4 gedeeld 2de werd met 4½ punt. Peter Fafié deed het met een punt minder ook goed. tvb

 

Na het toernooi kon iedereen traditioneel een prijs uitzoeken en mocht toernooidirecteur Mark van Hulst de wisselbeker uitreiken aan kampioen Mark Timmermans.

 

Ook dit jaar had internationaal probleemmeester Henk Prins weer een mooie 2-zet gecomponeerd, die door de meeste deelnemers goed werd opgelost.  Henk trok uit de goede oplossingen 3 winnaars die elk een extra prijs kregen.

 

De organisatie kan weer terugkijken op een succesvol toernooi en heeft voor volgend jaar reeds een datum geprikt voor de 36e editie.  Zo kan iedereen 9 april 2016 al vrijhouden en ook dan rekent men weer op een grote opkomst.

 

UITSLAGEN

 

                                      HOOFDKLASSE A                                   HOOFDKLASSE B

1

Mark Timmermans

6

1

Jan Jaap Janse

6,5

2

Arjan v.d . Leij

5,5

2

Rik de Wilde

4,5

3

Niels Mijnster

5

3

Wim Pool

4

4

Tuvshin Boldoo

4

4

Johan vd Griend

3,5

5

Tim Schakel

2,5

5

Matthias Ehrhardt

3,5

6

Robert van Rekom

2

6

Symon Algera

2

7

Teus Dekker

2

7

Lemmy Schakel

2

8

Wim Hokken

1

8

Jerry van Rekom

2

 

                                                GROEP 1                                       GROEP 2

1

Atze Metz

6

1

Martijn Stoker

5,5

2

Adri Timmermans

5,5

2

Henk Prins

5

3

Floris Verweij

4,5

3

Hans Schreuder

4

4

Kees van 't Hoff

4

4

Jaap Euser

4

5

Joost Stoker

3

5

Teus Slotboom

3,5

6

Jan Sulman

2

6

Frans Fijlstra

3

7

Peter Vis

1,5

7

Wim Bergers

1,5

8

Richard Koopman

1,5

8

Johan Knijff

1,5

 

                                        GROEP 3                                              GROEP 4

1

Ab Scheel

6

1

Karel de Kok

6

2

Jurgen de Haan

5,5

2

Koos v. d. Berg

4,5

3

Youri Verlinde

5

3

Aart Harms

4,5

4

Henk Barends

3,5

4

Leo Koppelaar

4

5

Sami Al-yassin

3,5

5

Jack de Ruijter

3,5

6

J.W. Kraaijeveld

2,5

6

Peter Fafié

3,5

7

Mark van Hulst

1

7

Michiel v. d. Berg

2

8

Henri Hartog

1

8

Monique Keuzenkamp

0

15.04.04

Dit jaar vindt voor de 35e keer het populaire schaaktoernooi om het kampioenschap van De Alblasserwaard plaats. Schaakvereniging Sliedrecht neemt voor de 28e keer de organisatie voor haar rekening.

In 2014 wist Dordtenaar Mark Timmermans de finale te winnen van veelvuldig toernooiwinnaar Jan Jaap Janse. Wie wordt de opvolger van Mark?

De winnaar van vorig jaar Mark Timmermans

 

Het toernooi vindt dit jaar plaats op 18 april a.s. We starten om 9.45 uur in onze vaste speelruimte: Activiteitencentrum de Havik, Thorbeckelaan 110 te Sliedrecht. Er is een gezellige en ruim gesorteerde bar waarbij we onze eigen “Koffiefee” Anita bereid hebben gevonden de schakers van hun natje en droogje te voorzien. Zonder Anita geen geslaagd toernooi!!

 

Er worden traditioneel  7 ronden gespeeld in groepen van acht, waarbij de bedenktijd 20 minuten per persoon per partij zal bedragen. De groepen worden naar sterkte ingedeeld, waarbij voor huisschakers een aparte groep wordt gevormd.

 

 

Kampioen van de Alblasserwaard wordt de winnaar van de finalepartij tussen de winnaars van de Hoofdgroepen A en B.

 

De organisatie is er in geslaagd om, naast onze trouwe sponsor "De Groot & Schagen b.v.",  vele nieuwe sponsors aan te trekken.

Mede dankzij deze extra sponsors hebben we het inschrijfgeld kunnen handhaven op  € 5,00 inclusief broodjes en soep tijdens de middagpauze!!

 

Wij zien jullie aanmelding graag per e-mail op alblasserwaard@schakendsliedrecht.nl of telefonisch bij Mark van Hulst, tel. 06-42943348, tot uiterlijk 16 april a.s., daarbij de speelsterkte vermeldend. Voor eventuele vragen kan men ook bij bovengenoemde persoon terecht of op de site www.schakendsliedrecht.nl.

 

Graag tot ziens op 18 april a.s.

 

 

Actuele deelnemerslijst per 15 april:

 

 

 

www.tomsschaakboeken.nl