Schaaksociëteit

 

De Willige Dame

 

Seizoen 2015 - 2016

 

 

Bezorgd door www.tomsschaakboeken.nl

 

 

Klik op de afbeelding.

 

meer schaak- en ander nieuws op www.tomsschaakboeken.nl

 

24-11-2015 Jacques Malschaert vaart wel in Leeuwarden

30-10-2015 DWD pakte promotie en titel 25 jaar geleden

09-09-2015 Gezellige opening nieuw schaakseizoen

     

01-09-2015 Persbericht seizoensopening De Willige Dame

01-05-2015 Het nieuwe seizoen start op 8 september 2015

  

  

  

Jacques Malschaert oefent in Leeuwarden

 

Rustend lid van De Willige Dame in Dordrecht, Jacques Malschaert, houdt zijn niveau op peil in Leeuwarden. Bij de oudste club van Nederlands, zoals de Koninklijke Schaakclub Philidor 1847 zich graag noemt, speelt hij sterk in de zogeheten witte groep. Jacques woont in het Noorden en werkt in Friesland voor het bibliotheekwezen. Dat past ook bij zijn geschiedenis, want hij was in de historie van schaakclub Groothoofd in Dordrecht nog de eerste en laatste officieel benoemde bibliothecaris. Jacques speelde destijds ook nog voor de kampioen van het teamschaken: Bibelot.

 

Dat was in de jaren zeventig van de vorige eeuw toen deze vorm van schaakpromotie populair was bij cafés, bedrijven, scholen en sociëteiten. Zelfs dichter C. Buddingh’ (1918-1985) schreef er in zijn dagboek “Een mooie tijd om later te worden” over:

 

”Bijzonder gezellige sfeer: alle wedstrijden worden in dezelfde ruimte gespeeld, veel publiek:: supporters - en vaak ook supportsters - van de combattanten, die ieder ogenblik bereid zijn iets te drinken voor je te halen: zeer informeel en ontspannen en toch met een flink brok geladenheid in de lucht. Ik was aan het eerste bord gezet, onze tegenstander was de bovenaanstaande Stadsherberg”.

“We verloren met 2½-1½, maar aan onze twee laagste borden werd ook niet zo goed partij gegeven, leek me: af en toe hoorde je zelfs over het terugnemen van een zet praten! … Zelf won ik na een gaaf partijtje dacht ik…Misschien had ik op de 24e zet beter meteen Dxc7 kunnen spelen, maar ik had mijn tegenstander dusdanig in de houdgreep dat er toch geen enkel tegenspel voor hem in zat, vooral als gevolg van zijn afruil van loper tegen paard op de zesde zet, waar ik werkelijk niets van begreep. Hoop vaker mee te mogen doen, in zo’n sfeer is schaken weer uitermate gezellig. Hier de partij, waarop ik -mogelijk ten onrechte- wel een beetje trots ben ….”

 

(Tegenstander van Buddingh’ was die avond oud-DWD-lid Erik Wetselaar. Erik is het nog immer oneens met de analyse van Kees en vindt, tot op de dag van vandaag, dat hij kansen heeft gemist en had moeten winnen. Kees Buddingh stierf helaas veel te jong op 24 november 1985. Red.)

 

Na dit literaire uitstapje vindt u hier de eindstand van de witte groep bij de Schaakclub Philidor 1847 in Leeuwarden:

  

Eindstand

Nr

Naam

Score

M/V

Rating

TPR

W-We

1

2

3

4

5

6

7

1

Malschaert, Jacques

5.0

M

1750 *

2108

+2.50

1

1

1

½

½

1

 

2

Baars, Gerard

4.0

M

1831

1974

+0.95

1

1

½

½

½

½

 

3

Van Popta, Hette

3.5

M

1934

1904

-0.18

1

1

0

0

1

0

½

4

Lont, Jolle

3.5

M

1838

1884

+0.42

½

0

1

1

0

1

 

5

Kruithof, Dik

3.5

M

1812

2032

+1.16

 

1

½

½

½

1

 

6

Van der Lee, Erik

3.5

M

1730

1881

+1.23

0

½

½

1

1

½

 

7

Kruit, Erik

3.0

M

1934

1811

-0.93

1

0

½

1

½

0

 

8

Mulder, Catharinus

3.0

M

1928

2094

+0.86

 

 

½

1

1

½

 

9

Wind, Egbert

2.5

M

1941

1762

-1.40

0

0

1

0

½

½

½

10

Heidinga, Eelke

2.0

M

1889

1801

-0.61

0

0

½

0

½

1

 

11

Van Eijk, Siem

1.0

M

1751

1574

-1.24

0

½

0

½

0

0

 

12

Van Maanen, Leo

0.5

M

1600

1539

-0.26

½

 

0

0

0

0

 

 

Generated by Swiss Master for Windows on 18-11-2015 at 17:42

  

 

 Terug naar boven

Hans Berrevoets & Wim Platje

 

De Willige Dame pakte promotie en titel een kwart eeuw geleden

 

De Willige Dame speelt dit jaar voor de 25ste keer mee in de RSB-competitie. In het seizoen 1991-1992 debuteerde de club in poffertjessalon Visser. Cor Paans was toen al de voorzitter die bij voorkeur de praeses werd genoemd.

 

In eerste instantie wilde De Willige Dame onder de eigen naam niet extern gaanspelen en was het een jaar lang het zesde team van S.C. Groothoofd. Na een jaar viel het besluit om onder eigen vlag mee te gaan doen.

 

Uiteraard kan historie worden gevierd en herdacht. DWD 1 rukte immers op van de vierde klasse tot twee keer toe naar de derde klasse KNSB. Team 2, dat een jaar na team 1 ging mee doen, wist de tweede klasse van de RSB te halen.

 

Toen telde de RSB competitie nog vier tweede klassen (!) tegen nu drie en er waren destijds zelfs acht derde klassen, tegen momenteel ook drie (!). Hieronder de eindstand uit het seizoen 1991-1992 met bovenaan een trotse kampioen.

 

RSB - Vierde klasse E   seizoen 1991 – 1992

-------------------------------------------

1.De Willige Dame 1     6  12  34  K

2.IJsselmonde 2         6  10  29  P

3.De Pionier 3          6   8  26  P

4.Dordrecht 6           6   5  25½ -

5.Eeuwig Schaak 3       6   5  24  -

6.Papendrecht 3         6   2  17  -

7.Sliedrecht 5          6   0  12  -

    

 

Inmiddels is het eerste team van De Willige Dame driemaal kampioen geweest van de promotieklasse van de RSB. Twee keer besloot de vereniging de promotie ook daadwerkelijk te aanvaarden en kwam het eerste team uit in de derde klasse van de KNSB.

 

Het interne kampioenschap van De Willige Dame wordt in 2016 even doorbroken met een avondje snelschaken. Dat is een mooie gelegenheid om met deze historische club kennis te maken.

Terug naar boven

Hans Berrevoets

  

Gezellige opening nieuw schaakseizoen de Willige Dame

 

De Willige Dame opende op dinsdag 8 september het nieuwe seizoen met snelschaken. Edwin van Dongen won groep 1. Cor Paans en Giel van der Waals werden samen eerste in groep 2.  Cor Paans huldigde ook nog de eerste vrouw in de eindstand: Tabitha Snikkers werd derde in groep 1.

 

Het was zoals dat heet een gezellige clubavond en goed voor het onderlinge contact na het zomerreces vanaf eind mei. Uiteraard zal op www.tomsschaakboeken.nl verslag worden gedaan van het wel en wee binnen De Willige Dame.

 

Voorzitter Cor Paans liet vooraf weten zijn toespraak vanachter de bar op dinsdag 15 september te houden, wanneer de eerste ronde van het najaarskampioenschap 2015 van De Willige Dame op de agenda staat. Hij huldigt dan ook de top drie van de vorige competitie met Joop de Jong als titelhouder voorop.

 

De uitslagen van de snelschaakavond vindt u hier: Sevillaraport Snelschaken.

 

Voorlopig staat er weer elke week een interne ronde op het programma, want de eerste dinsdag met een thuiswedstrijd van een van de teams is pas eind oktober. Team 2 bijt overigens al eerder de spits af (29 september) met een uitwedstrijd. Team 1 reist op 12 oktober naar Gouda.  De indeling van de viertallencompetitie zal later bekend worden gemaakt.  In elk geval zijn er zeven avonden in te vullen zonder externe gasten in huis. Hoeveel interne rondes het kampioenschap zal tellen, zal nog worden vastgesteld.

 

Op dinsdag 15 september kunnen ook mededelingen worden verwacht over het speeltempo. De RSB heeft voor een andere tijdsverdeling gekozen. Ook de contributie-inning zal vanuit poffertjessalon Visser aandacht krijgen. Nieuwe leden zijn welkom in de interne competitie en kunnen op 15 september om 20:00 uur zo binnen lopen.

Terug naar boven

Hans Berrevoets

  

De Willige Dame begint met open-snelschaaktoernooi op dinsdag 8 september

 

DORDRECHT – Schaakclub De Willige Dame begint op dinsdag 8 september het nieuwe seizoen met een open snelschaaktoernooi om de clubtitel. “We willen zo ook niet-leden eens laten kennis maken met schaken in een bijzondere sfeer in poffertjessalon Visser aan de Groenmarkt”, aldus voorzitter Cor Paans. Zijn vereniging, die al bijna 33 jaar bestaat, staat open voor schakers van alle niveaus. Het eerste team speelt wederom n de hoogste klasse van het district, maar er zijn nog twee externe teams in lagere klassen.

 

Het gaat zeker niet alleen om de top. “Het onderlinge contact vinden we juist belangrijk. De schaaksport is volgens de De Willige Dame-formule dan ook altijd een competitie in één groep, zodat alle leden elkaar ook eens achter het schaakbord kunnen ontmoeten. Dat is de kurk waar onze vereniging op drijft. Op dinsdag 15 september begint alweer het 67ste kampioenschap met Joop de Jong ditmaal als titelverdediger”, aldus de voorzitter. De titelverdediger zal op 8 september ook worden gehuldigd samen met de nummers twee en drie van de competitie: Kees van ’t Hoff en Hans Berrevoets.

 

Het snelschaaktoernooi op dinsdag 8 september begint daarna rond kwart over acht en staat ook open voor mensen, die gewoon een keertje willen meedoen. Om huisschakers te stimuleren is er speciaal voor de beginners een eigen groep.

 

De Willige Dame gaat het nieuwe seizoen ook met een nieuw bestuur in. Willem Platje is secretaris en hij informeert graag schaakliefhebbers over de mogelijkheden bij De Willige Dame. (tel: 078 – 6215797)

 

De Willige Dame presenteert zich ook op internet via de site van Tom van Bokhoven: www.tomschaakboeken.nl.

Terug naar boven

Hans Berrevoets

  

Nieuw seizoen schaaksociëteit De Willige Dame start op dinsdag 8 september 2015

 

De ledenvergadering van De Willige Dame heeft ingestemd met de eerste speelavond van het nieuwe seizoen 2015-2016: Het zal dinsdag 8 september zijn in poffertjessalon Visser aan de Groenmarkt 9. Visser is al vanaf 1987 (!) de vaste huiskamer van de schaakclub, die zich ook laat kennen als een gezellige schaaksociëteit.

 

De Willige Dame heeft als vaste formule dat alle deelnemers in één groep spelen. Iedereen staat op de eerste avond van de competitie achter dezelfde startstreep. Op papier heeft iedereen evenveel kans om kampioen te worden van de club. Het competitiesysteem zorgt er snel voor dat er een ranglijst ontstaat, die ervoor zorgt dat de deelnemers steeds meer kans krijgen om tegen mensen uit te komen die qua speelsterkte meer in de buurt van het eigen niveau zitten. Het systeem zorgt er ook voor dat de clubkampioen in het begin ook tegen clubgenoten kan spelen, die meestal in de tweede helft van de ranglijst uitkomen. Hierdoor heeft iedereen op papier de kans dus tegen alle andere clubleden eens uit te komen. Dit is een bijzondere charme van De Willige Dame. Zo kan je de gehele club ontmoeten…

 

De Willige Dame heeft door deze persoonlijke aanpak ook laten zien succesvol te kunnen spelen. Twee keer wist de club met het eerste team te promoveren naar de landelijke derde klasse KNSB. Komend seizoen is De Willige Dame 1 weer te vinden in de hoogste regionale (RSB) klasse.

 

Daarnaast is er een tweede team, dat komend seizoen in de tweede klasse van de RSB speelt. Ook is het plan om met een derde team (viertal) mee te gaan doen in de viertallencompetitie. Sommige leden zouden nog een tweede viertal willen vormen, maar daarvoor moet wel voldoende draagvlak zijn.

 

Op dinsdag 8 september zal duidelijk zijn met hoeveel mensen intern en extern we gaan spelen. Wie belangstelling heeft om vanaf die dag aan het nieuwe seizoen van De Willige Dame mee te gaan doen kan contact op nemen met:

 

Secretaris De Willige Dame:

Willem D. Platje

Telefoon: 078 – 6215797

E-mail: w.platje@upcmail.nl

Terug naar boven

Hans Berrevoets

Agenda

 

Het interne kampioenschap en de thuiswedstrijden van beide RSB-teams van schaaksociëteit De Willige Dame worden gespeeld in: Visser’s Poffertjessalon aan de Groenmarkt 9 te Dordrecht.

 

De volledige indeling van de teams en de wedstrijdprogramma’s van de RSB staan op de RSB-Site.

 

Blauw: Interne competitie. Rood: Externe competitie. Donkerrood: Rapidchess of Snelschaken

 

 

 

Dinsdag

8 sept 2015

Open Snelschaaktoernooi De Willige Dame

Dinsdag

15 sept 2015

Eerste ronde DWD Najaarskampioenschap 2015

Dinsdag

22 sept 2015

Tweede ronde DWD Najaarskampioenschap 2015

Dinsdag

29 sept 2015

RSB-competitie 2B Shah Mata 2 - De Willige Dame 2

Dinsdag

29 sept 2015

Derde ronde DWD Najaarskampioenschap 2015

Dinsdag

6 okt 2015

Vierde ronde DWD Najaarskampioenschap 2015

Maandag

12 okt 2015

RSB-competitie Promotieklasse Messemaker 1847 2 - De Willige Dame 1

Dinsdag

13 okt 2015

Vijfde ronde DWD Najaarskampioenschap 2015

Dinsdag

20 okt 2015

Zesde ronde DWD Najaarskampioenschap 2015

Dinsdag

27 okt 2015

RSB-competitie 2B De Willige Dame 2 - Onésimus 2

Maandag

2 nov 2015

RSB-competitie Viertallen Erasmus V2 – De Willige Dame V1

Dinsdag

3 nov 2015

Zevende ronde DWD Najaarskampioenschap 2015

Dinsdag

10 nov 2015

RSB-competitie Promotieklasse De Willige Dame 1 - Spijkenisse 2

Dinsdag

17 nov 2015

Achtste ronde DWD Najaarskampioenschap 2015

Vrijdag

20 nov 2015

RSB-competitie 2B Charlois Europoort 5 - De Willige Dame 2

Dinsdag

24 nov 2015

Negende ronde DWD Najaarskampioenschap 2015

Dinsdag       

24 nov 2015

RSB-competitie Viertallen De Willige Dame V1 – Dordrecht V2

Dinsdag

1 dec 2015

Tiende ronde DWD Najaarskampioenschap 2015

Dinsdag

1 dec 2015

RSB-competitie Promotieklasse Nieuwerkerk aan den IJssel 1 - De Willige Dame 1

Dinsdag

8 dec 2015

Elfde ronde DWD Najaarskampioenschap 2015. Start van de play-offs

Donderdag

10 dec 2015

RSB-competitie 2B Fianchetto 2 - De Willige Dame 2

Dinsdag

15 dec 2015

Twaalfde ronde DWD Najaarskampioenschap 2015

Donderdag

17 dec 2015

RSB-competitie Viertallen OnésimusV2 - De Willige Dame V1

Dinsdag

22 dec 2015

NB. Geen schaken

Dinsdag

29 dec 2015

NB. Geen schaken

Dinsdag

5 jan 2016

RSB-competitie Promotieklasse De Willige Dame 1 - Charlois Europoort 4

Dinsdag

12 jan 2016

RSB-competitie 2B De Willige Dame 2 - 3-Torens 1

Dinsdag

19 jan 2016

Dertiende ronde DWD Najaarskampioenschap 2015

Dinsdag

26 jan 2016

Veertiende, tevens laatste ronde DWD Najaarskampioenschap 2015

Maandag

1 feb 2016

RSB-competitie Viertallen Krimpen aan den IJssel V1 - De Willige Dame V1

Dinsdag

2 feb 2016

Voorjaars-snelschaaktoernooi De Willige Dame

Dinsdag

9 feb 2016

Eerste ronde DWD Voorjaarskampioenschap 2016

Donderdag

11 feb 2016

RSB-competitie Promotieklasse Fianchetto 1 - De Willige Dame 1

Maandag

15 feb 2016

RSB-competitie 2B Barendr/IJ'monde 2 - De Willige Dame 2

Dinsdag

16 feb 2016

Tweede ronde DWD Voorjaarskampioenschap 2016

Dinsdag

23 feb 2016

Derde ronde DWD Voorjaarskampioenschap 2016

Dinsdag

1 mrt 2016

RSB-competitie Promotieklasse De Willige Dame 1 - Sliedrecht 2

Dinsdag

1 mrt 2016

RSB-competitie Viertallen De Willige Dame V1 – De IJssel V2

Dinsdag

8 mrt 2016

Vierde ronde DWD Voorjaarskampioenschap 2016

Dinsdag

15 mrt 2016

RSB-competitie 2B De Willige Dame 2 - SO Rotterdam 3

Dinsdag

22 mrt 2016

Vijfde ronde DWD Voorjaarskampioenschap 2016

Woensdag

23 mrt 2016

RSB-competitie Promotieklasse Moerkapelle 1 - De Willige Dame 1 (Gezamenlijke ronde)

Dinsdag

29 mrt 2016

Zesde ronde DWD Voorjaarskampioenschap 2016

Dinsdag

5 apr 2016

Zevende ronde DWD Voorjaarskampioenschap 2016

Dinsdag

12 apr 2016

Achtste ronde DWD Voorjaarskampioenschap 2016

Dinsdag

19 apr 2016

Negende ronde DWD Voorjaarskampioenschap 2016

Dinsdag

26 apr 2016

Tiende ronde DWD Voorjaarskampioenschap 2016

Dinsdag

3 mei 2016

Elfde ronde DWD Voorjaarskampioenschap 2016. Start van de play-offs

Dinsdag

10 mei 2016

Twaalfde ronde DWD Voorjaarskampioenschap 2016

Dinsdag

17 mei 2016

Dertiende ronde DWD Voorjaarskampioenschap 2016

Dinsdag

24 mei 2016

Veertiende en laatste ronde DWD Voorjaarskampioenschap 2016

 

 

 

 

Terug naar boven

     

Algemene informatie

Schaaksociëteit De Willige Dame is in Dordrecht te vinden in Visser’s Poffertjessalon aan de Groenmarkt 9 in hartje stad en te bereiken op telefoonnummer 078-6137373. Het Scheffersplein is vlakbij en daar was in de negentiende eeuw ook al een schaaksociëteit te vinden.

 

Het bestuur wordt gevormd door:

 

  Voorzitter: Cor Paans

  Secretaris: Willem Platje

  Penningmeester: Rob Truijens

  Wedstrijdleider: Jaap Mol

 

De sociëteit houdt zijn interne clubavond op dinsdagavond vanaf 20.00 uur. Alle teams spelen hun thuiswedstrijden op dinsdagavond eveneens vanaf 20.00 uur.

 

Bezoekers en leden krijgen altijd als advies zo goedkoop mogelijk te parkeren in de parkeergarage Veemarkt of in de parkeergarage Spuihaven achter het Stadskantoor, beide te bereiken via de Spuiboulevard. Daarvandaan is het ongeveer tien minuten wandelen. In de avonduren is het tarief éénmalig €1,60 resp. €1,40. (maandag tot en met zaterdag van 18.00 tot 03.00 uur).

 

Wanneer zijn de parkeergarages open?

 

De openingstijden van de garages zijn:

 

Spuihaven: dag en nacht geopend, ook op zondag.

Avondtarief € 1,50 (maandag tot en met zaterdag van 18.00 tot 3.00 uur)

 

Veemarkt: dag en nacht geopend, ook op zondag.

Avondtarief € 1,70 (maandag tot en met zaterdag van 18.00 tot 3.00 uur)

 

Riedijkshaven: dag en nacht geopend, ook op zondag.

Avondtarief € 1,50 (maandag tot en met zaterdag van 18.00 tot 3.00 uur)

 

De andere parkeergarages zijn met € 2,20 per uur erg duur of ze sluiten om 0.00 uur (Achterom) of om 1:00 uur (Visstraat)

Terug naar boven

     

Meer schaak- en ander nieuws op www.tomsschaakboeken.nl