Open Huis Ontmoetingskerk 2012

 

Elke 2e en 4e woensdag van de maand

van 10.00 tot 12.00 in de Ontmoetingskerk

 

 

20.04.12 Woensdag 25 april Dick Apon over bodemschatten

09.04.12 Verbeeld geloof op woensdag 11 april

20.03.12 Händels ‘Messiah’ woensdag 28 maart in Open Huis

11.03.12 Train de trainers, over braille-onderwijs aan kinderen in Ghana

14.02.12 22 februari houdt Irma van Milt een lezing over Alzheimer

01.02.12 Een “Rondje Zuid-Amerika”in Open Huis Ontmoetingskerk

01.02.12 HELE PROGRAMMA VAN OPEN HUIS VOORJAAR 2012

25.01.12 Moderne iconen van Wasili Wasin

11.01.12 Percival Stubbs en Minou van Hals Schoonheid van de Vrouw

 

Open Huis 2011

Open Huis 2010

Nieuws uit de kerken 2010-2

Nieuws uit de kerken 2010-1

Nieuws uit de kerken 2009-2

Voorgaande berichten te lezen via Dordts Nieuws 2008

 

op deze site meer schaak- en ander nieuws: www.tomsschaakboeken.nl

 

 

 

Bodemschatten in Open Huis Ontmoetingskerk.

 

Op woensdag 25 april zal Dick Apon In het Open Huis van de Ontmoetingskerk een presentatie geven over bodemschatten.

 

Aan de hand van prachtige foto’s zal Dick de gasten meenemen op een reis door de tijd. Vanaf het cambrium, ong. 55 miljoen jaar geleden tot aan de periode van de eerste gevonden gebruiksvoorwerpen, door mensen gemaakt. Ertsen, mineralen en edelgesteenten met hun bewerkingen komen aan bod. Micro opnamen van mineralen laten deze op een spectaculaire manier in al hun schoonheid zien. Dick neemt een aantal fossielen en minerale stenen mee. Door microscopen kunnen de stenen worden bekeken.

 

Vanaf 10.00 tot 12.00 uur  is iedereen van harte welkom in de Ontmoetings-kerk aan de Slangenburg 3. De kerk is per openbaar vervoer te bereiken via de bussen van lijn 5 en 7. De bussen stoppen voor de ingang van de kerk.

 

 

 

 

Verbeeld Geloof in Open Huis Ontmoetingskerk

 

09.04.12

Woensdag 11 april is er weer Open Huis in de Ontmoetingskerk aan de Slangenburg 3 in Sterrenburg. Van 10.00 tot 12.00 uur is iedereen hartelijk welkom . Deze morgen zal ds. Kees Streefkerk, wijkpredikant in Sterrenburg, in  een presentatie  die een vervolg is op  " Verbeeld Geloof" van vorig jaar , een aantal kunstwerken toelichten en bespreken.

 

Per openbaar vervoer is de kerk te bereiken via de buslijnen 5 en 7. De bussen stoppen voor de ingang van de kerk.

 

 

 

Händels ‘Messiah  in open Huis Ontmoetingskerk

 

20.03.12

Woensdag 28 maart is er weer Open Huis in de Ontmoetingskerk aan de Slangenburg 3 in Sterrenburg. Van 10.00 tot 12.00 uur is iedereen van harte welkom. Er wordt koffie of thee geschonken en in een gastvrije omgeving is er gelegenheid voor ontmoeting en gezellig samen zijn. Deze morgen zal musicus Arie de Bruijn uit Papendrecht de ‘Messiah’ van Handel inleiden en nader toelichten.

 

Händel componeerde dit meesterwerk in 1741 in de ongelooflijk korte tijd van 22 dagen.

Een oratorium in drie delen: I Profetie en komst van de Messias, II Lijden, sterven, opstanding en hemelvaart en III De triomferende Messias met daarin het uitermate populaire Hallelujakoor. Een werk voor koor, 4 solisten en orkest.

Aan de hand van een Dvd-opname uit de Westminster Abbey , Londen genieten we van een selectie uit dit meesterwerk uit de barok.

 

Per openbaar vervoer is de kerk te bereiken via de buslijnen 5 en 7. De bussen stoppen voor de ingang van de kerk.

 

 

 

 

"Train de trainers"

 

over braille-onderwijs aan blinde kinderen in Ghana.

 

11.03.12

Woensdag 14 maart is er weer Open huis in de Ontmoetingskerk aan de Slangenburg 3 in Sterrenburg.  Van 10.00 tot 12.00 uur is iedereen van harte welkom.  In een gastvrije omgeving is er gelegenheid voor ontmoeting, een fijn gesprek en gezellig samen zijn.

Deze morgen zal Sjanie Goedvolk vertellen over haar reis naar Ghana in de herfst van 2011.

 

Zij en twee collega leerkrachten van de school van Koninklijke Visio in Rotterdam reisden naar Ghana om hun kennis van het brailleschrift te delen met Ghanese leerkrachten van blinde kinderen. Het was een geweldige ervaring! De training is onderdeel van een langlopend traject “Train de trainers”. In totaal zullen 10 trainingen gegeven worden door verschillende deskundigen van Visio, gebruik makend van de gewenste expertise.

 

Ghana ligt in West- Afrika iets ten noorden van de Evenaar. Het klimaat is het hele jaar door vochtig en warm. Het land is erg groen, naar het noorden toe wordt het droger en minder groen. Aan de kust liggen de slavenforten die een rol gespeeld hebben in de Nederlandse geschiedenis. Een stuk historie waar we niet trots op hoeven te zijn! Maar bij een bezoek aan Ghana is het goed om kennis te nemen van het verleden. Het heden is volop te zien op de veelkleurige markten, de vrouwen in fleurige jurken, met kindjes op de rug en met allerlei spullen die ze op het hoofd dragen, de drukke steden en het gekrioel op straat. 

 

Ghana is ook een land waar nog veel mensen in zeer eenvoudige huisjes leven. Het leven speelt zich voornamelijk in de buitenlucht af. De wegen zijn slecht, vol gaten en kuilen. De afstanden zijn groot, maar het reizen verveelt niet, want er is zo veel te zien! 

 

Nieuwsgierig geworden? Kom dan 14 maart naar het Open huis in de Ontmoetingskerk. Het eindpunt van de buslijnen 5 en 7 is voor de ingang van de kerk.

 

 

 

 

Open Huis Ontmoetingskerk met presentatie over Alzheimer

 

Woensdagmorgen 22 februari is er weer Open Huis in de Ontmoetingskerk aan de Slangenburg 3 in Sterrenburg.

 

Van 10.00 tot 12.00 uur is iedereen van harte welkom. Er wordt koffie en thee geschonken en er is gelegenheid voor ontmoeting en een fijn gesprek in een gastvrije omgeving.

In dit Open Huis verzorgt Irma van Milt een lezing over de ziekte van Alzheimer en de gevolgen van die ziekte voor de patiënt en zijn of haar directe omgeving.

Irma van Milt is al vele jaren vrijwilliger bij de Stichting Alzheimer Nederland. Ze is nauw betrokken geweest bij de oprichting van het Alzheimer Café in het Parkhuis en heeft zelf de leiding over het Alzheimer Café in Gorinchem. Ze kan putten uit een schat aan ervaring en weet daar boeiend over te vertellen.

 

De bussen van de buslijnen 5 en 7 stoppen voor de ingang van de kerk.

 

 

 

N.B. Helaas komt deze presentatie te vervallen vanwege familieomstandigheden. Daarvoor in de plaats komt een andere presentatie van Irma van Milt over Alzheimer.

 

De Lezing 'Roofvogels' in

Open Huis Ontmoetingskerk is vervallen

Hiervoor in de plaats houdt Irma van Milt een lezing over Alzheimer.

 

 

Programma februari t/m juni 2012

 

8 februari

Hans van Wijk vertelt aan de hand van prachtige foto’s over zijn reizen door verschillende gebieden van Zuid-Amerika

 

28 februari

Lezing over Alzheimer door Irma van Milt

 

14 maart

 

 

Sjanie Goedvolk vertelt over haar reis naar Ghana om daar voor het project van Visio Rotterdam uitleg te geven over braille aan leerkrachten van blinde kinderen

 

28 maart   

“The Messiah”, Händels meesterwerk wordt aan de hand                       van beeld en geluid besproken door musicus Arie de Bruijn

 

11 april     

Een nieuwe aflevering uit de serie “Verbeeld Geloof” door wijkpredikant Kees Streefkerk

 

25 mei       

Dick Apon geeft een lezing over gesteenten en mineralen  en laat prachtige exemplaren uit eigen collectie zien

 

9 mei

“De kunst van het loslaten”, een lezing door Haije Wind,            oudpredikant van de Ontmoetingskerk

 

23 mei

Van bijbelboek en psalmberijming, via gekaapte brief, naar ……? Presentatie de heer G. Oevering

 

13 juni

Over creativiteit en kunst

 

27 juni

Slotdag

 

 

 

 

 

 

 

Moderne iconen van Wasili Wasin

 

in Open Huis is op woensdag 25 januari

 

In het Open Huis van de Ontmoetingskerk in Sterrenburg worden op 25 januari beelden vertoond en toegelicht van moderne iconen van de Russische kunstenaar Wasili Wasin. Deze presentatie wordt verzorgd door de eigen wijkpredikant ds Riet Boogaard.

 

Wasili Wasin is een hedendaags kunstenaar die tegelijk geworteld is in de oude traditie van de Orthodoxe icoonschilderkunst. 

In zijn moderne iconen combineert hij deze twee lijnen. 

 

Vanaf 10.00 tot 12.00 uur is iedereen  hartelijk welkom in de ontmoetingsruimte van de kerk. 

 

Plaats: Ontmoetingskerk, Slangenburg 3 (eindpunt van buslijn 5 en 7 Sterrenburg). 

 

Website van de kunstenaar: http://www.wasili.nl

 

 

 

 

Minou van Hals (harpiste) en Percival Stubbs verzorgden een bijzonder boeiend programma in het Open Huis van de Ontmoetingskerk op woensdag 11 januari.

 

Zie de aankondiging hieronder.

 

foto tom van bokhoven

 

 

 

“De wijsheid, kracht en schoonheid van de vrouw” in de Griekse en Romeinse cultuur

 

Open Huis Ontmoetingskerk 11 januari 2012

 

 

03.01.12

 

Het nieuwe jaar van het Open Huis in de Ontmoetingskerk start op woensdag 11 januari. Van 10.00 tot 12.00 uur is iedereen er weer van harte welkom. Er is  koffie of thee met een nieuwjaars lekkernij en er is gelegenheid voor ontmoeting en gezellig samen zijn in een gastvrije omgeving.

 

Voor het derde achtereenvolgende jaar is op dit eerste Open Huis van het nieuwe jaar onze stadgenoot en meesterverteller Percival Stubbs te gast. Hij houdt een presentatie met als titel  “de wijsheid, kracht en schoonheid van de vrouw”, zoals die werd uitgebeeld verwoord en bezongen in de oude Griekse en Romeinse cultuur.

 

Dit alles wordt muzikaal omlijst door harpiste Minou den Hals, die met prachtige spel haar toehoorders diep kan ontroeren.

 

De Ontmoetingskerk is per openbaar te bereiken via de buslijnen 5 en 7. De bussen stoppen voor de ingang van de kerk aan de Slangenburg 3 in Dordrecht ,Sterrenburg.

 

 

 

 

Websites Dordtse kerken etc.

 

www.dewilhelminakerk.nl

 

Wilhelminakerk

www.geloofindordrecht.nl 

Gereformeerde Kerkbode 2009

 

www.grotekerk-dordrecht.nl

Grote Kerk

 

www.katholiekdordrecht.nl

Katholieke parochies

 

www.kerkenvandordrecht.nl

Gezamenlijke kerken

 

www.rvkdordrecht.nl 

Raad van Kerken

 

www.waalsekerken.nl

 

Waalse Hervormde Gemeenten

 

 

 

www.tomsschaakboeken.nl